top of page

Young Business
bezpłatne warsztaty biznesowe dla młodzieży 

Celem projektu było zachęcenie nastolatków do poznawania przedsiębiorczości, mówiliśmy o realizacji marzeń i skutecznym dążeniu do celu. Przedstawialiśmy różne aspekty pracy i odpowiadaliśmy na wszystkie pytania! Przez praktyczne podejście uczyliśmy wykorzystania nowoczesnych narzędzi i umożliwialiśmy spotkanie z ekspertami z najszybciej rozwijających się branż. 

Warsztaty realizowane były w Warszawie od czerwca 2018 lutego 2020. Pandemia uniemożliwiła realizację kolejnych spotkań.

Udział w projekcie był bezpłatny.

Tematyka spotkań:

- zarządzanie projektami 
- budowanie marki / opakowania
- strategie komunikacyjne / media społecznościowe / aplikacje i inne narzędzia 

internetowe
- sprzedaż / negocjacje

- biznes w branży kosmicznej / modowej.

Young Business w liczbach

11

spotkań 

19

prowadzących

170

uczestników

YB lista spotkań

Lista spotkań

  • Wystąpienia publiczne - jak przezwyciężyć strach - Aleksandra Więcka

  • Biznes w medycynie - Sculo | Mikołaj Basza i Wojciech Bojanowicz

  • Zarządzanie projektami - Agnieszka Krogulec

  • Przedsiębiorczość, inkubatory, anioły biznesu - Dariusz Żuk

  • Biznes od liceum - Kuba Stojek

  • Sprzedaż online - Filip Duszczak

  • Projekty społeczne - Marcelina Anna Rogala

  • Bloger i przedsiębiorca w jenym - Deseo i Tasteaway | Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński

  • prezes fundacji i społecznik w jednej osobie - Maciej Nadzikiewicz

  • Social Media, jak z nich korzystać - Ania Żurek

  • Biznes w branży kosmicznej - Piotr Kaczmarek

  • Jak sprzedać produkt opakowaniem - Marcin Sowik

  • Eksport i podróże - Kamil Cendrowski

  • hakowanie rzeczywistości i podążanie za marzeniami - Weronika Zimna

  • Youtube i biznes - Jakub Gajdamowicz

  • Negocjacje, nie tylko w biznesie - Kamila Jakubowska

  • Projektowanie ubioru jako biznes - Elwira Rutkowska

  • Fotografia - Magda Boruc

  • Scenopisarstwo - Artur Wyrzykowski

  • Kosmos - Piotr Kaczmarek

WERONIKA ZIMNA

Weronika profesjonalnie wątpi w instytucje edukacyjne. Przyjaźni się z edukacją demokratyczną i domową. Szuka alternatywnych sposobów na życie. Współprowadzi Fundację MamyGłos, tworzy programy edukacyjne dla młodych ludzi (np. Girls in IT), pracuje jako Project Managerka w design studiu, tłumaczy z angielskiego, publikuje w wielu magazynach. Uparcie żyje po swojemu i opowiada o tym w internecie na blogu www.zimnotutaj.pl 

WERONIKA ZIMNA
KAMIL CENDROWSKI

Kamil od 15 lat zajmuje się sprzedażą międzynarodową, oferowane przez niego produkty są dostępne w 65 krajach. Rocznie odwiedza nawet 8 targów na świecie i spędza ponad 100 dni w podróży! Zarabia w euro i jak mówi jego żona-za dużo pracuje. Czyta, pisze i nie tylko słucha wybornej muzyki, ale też podąża trasami koncertowymi swoich idoli. Mimo to, znajduje czas na odkrywanie nowych zakątków świata! Z tej właśnie pasji narodził się  rodzinny blog podróżniczy www.nierozpakowani.com 

KAMIL CENDROWSKI
ANIA ŻUREK

Ania ze światem digital, a szczególnie z mediami społecznościowymi związana jest od 6 lat - pracowała między innymi dla takich firm jak: Snickers, Bosch, Siemens, Bonduelle, Dr Oetker, Jurajska, Grupa Żywiec, Medicine, Grohe, Województwo Łódzkie, Carrefour oraz Hard Rock Cafe. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt realizacji kampanii z influencerami. Obecnie w Socjomanii prowadzi szkolenia z zakresu marketingu internetowego, projekty dedykowane. Jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

ANIA ŻUREK
MARCELINA ANNA ROGALA

uczennica 3. klasy liceum o profilu matematyczno–fizyczno–informatycznym, która jest zaangażowana w realizację projektów społecznych! Prowadzi warsztaty i wykłady edukacyjno-profilaktyczne dla uczniów klas gimnazjalnych, licealnych oraz końcowych klas szkół podstawowych. Przez 2 lata grała w teatrze, prez rok w zespole, dostała pracę jako influencer Miedzynarodowych GreenDays 2019 i odbyła praktyki w Centrum Badań Kosmicznych

MARCELINA ANNA ROGALA
DAREK ŻUK

założyciel takich brandów jak AIP (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, największej sieci inkubatorów w Europie skupiającej ponad 1000 startupów), business.link (największa w CEE sieć 20 coworków o powierzchni 40 tys m2), AIP Seed (fundusz akceleracyjny, który zainwestował w 111 startupów), bValue (fundusz VC z ponad 20 inwestycjami). Jego marzeniem jest stworzenie w Polsce unikalnego w skali globalnej ekosystemu startupów, który wykreuje do końca 2020 roku 3 unicorny (globalne projekty warte powyżej 1 mld dolarów i niosące ze sobą globalną zmianę). 

Darek Żuk
MIKOŁAJ BASZA
WOJCIECH BOJANOWICZ

20-letni studenci medycyny, przyjaciele i założyciele dwóch start-upów medycznych IRBA https://irba.app/ oraz Sculo. Mikołaj chętnie angażuje się także w inne projekty medyczne - np. akcję wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do wspierania terapii. Wojciech specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań dla medycyny z zakresu druku 3D, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Tworzy wszystko od modeli anatomicznych, modele do planowania przedoperacyjnego, gry służące do rehabilitacji, aż po własną muzykę.

MIKOŁAJ BASZA
WOJCIECH BOJANOWICZ
DSC_0934.JPG
Artur Wyrzykowski

studiował reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej (umknął po dwóch latach), produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi (umknął po roku) i scenariopisarstwo w Szkole Filmowej w Łodzi (nie umknął!). Brał udział w wielu kursach i warsztatach jako scenarzysta lub producent. Reżyserował reklamy, krótkie filmy i pięć odcinków telenoweli „Plebania”, ale gdy zrozumiał, że najważniejszy jest scenariusz, na kilka lat porzucił karierę reżysera i skupił się na pisaniu. Ogląda ponad 250 filmów rocznie i analizuje polskie filmy na swoim poczytnym blogu http://nieskonczone.pl

Artur Wyrzykowski
JAKUB GAJDAMOWICZ

Co-founder Landscapelab, kilka razy w tygodniu publikuje vlogi, z których dowiadujemy się np. czy przedsiębiorca powinen poszerzać swoją wiedzę, dlaczego warto być optymistą oraz jak nie wpaść w pułapkę braku pomysłów. Jakub przybliża pracę przedsiębiorcy, jednak nie jest tylko suchym zapisem dnia pracy, ale przekazuje wartości, o których powinien zadbać każdy startupowiec.

JAKUB GAJDAMOWICZ
KAMILA JAKUBOWSKA

Certyfikowana trenerka negocjacji i komunikacji, fascynatka roli emocji w negocjacjach biznesowych i komunikacji w nurcie porozumienia bez przemocy (NVC), założycielka i właścicielka Polskiej Akademii Negocjacji i Komunikacji Biznesowej, współpracuje z Business Intelligence Hub i fundacją International Trainers and Facilitators Federation, pomysłodawczyni i realizatorka projektu Negocjatorka.biz.

KAMILA JAKUBOWSKA
MARCIN SOWIK

Marcin studiował w Polsce i w Irlandii. Ścieżkę zawodową rozwijał pracując w korporacji. Sukcesywnie awansował dochodząc do stanowiska szefa sprzedaży. Zajmuje się innowacjami w branży opakowań. Od 2017 r, w którym doznał wypadku, porusza się na wózku inwalidzkim. Przeszedł długą drogę odzyskania sprawności i akceptowania swojej niepełnosprawności. Pokonuje własne bariery i udowadnia, że większość ograniczeń tkwi w naszych głowach. Rozwija fundację, która stawia sobie ze cel pomaganie osobom niepełnosprawnym walczyć o lepszą sprawność.

MARCIN SOWIK
PIOTR KACZMAREK

Piotr to specjalista w zakresie Systemów Informacji Przestrzennej (GIS), wykorzystania zobrazowań lotniczych i satelitarnych (EO), systemów nawigacji satelitarnej (GNSS) i innych obszarów technologii kosmicznych. Ma 10 lat doświadczenia zawodowego m.in. w firmach związanych z polskim sektorem kosmicznym. Uczestniczy w projektach realizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczestniczy w pracach Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce. 

PIOTR KACZMAREK
MACIEJ NADZIKIEWICZ

Współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji na rzecz Polskiej Młodzieży im. Ludwika Rajchmana, współorganizator Konferencji Młodych Liderów, której celem jest budowanie relacji między ambitną młodzieżą a ludźmi sukcesu. W ciągu dwóch edycji Konferencji uczestnicy mogli wysłuchać porad oraz historii życia od m.in. Agnieszki Holland, Janusza Gajosa, reprezentantów Banku Światowego, NATO i ONZ, Parlamentu Kanady oraz największych firm świata.

MACIEJ NADZIKIEWICZ
NATALIA SITARSKA ŁUKASZ SMOLIŃSKI

Od ponad 6 lat prowadzą bloga podróżniczo-kulinarnego Tasteaway, gdzie piszą o także o podróżowaniu z dziećmi. Wspólnie stworzyli nowoczesną cukiernię serwującą ciastka typu petit gateau oraz lody rzemieślnicze - DESEO Patisserie & Chocolaterie. Natalia to z wykształcenia socjolog i dziennikarz, z zawodu badacz marketingowy. Od 2012 współprowadzi agencję badawczą Brainlab. Łukasz przez lata związany ze światem reklamy - pracował zarówno po stronie agencji, jak i po stronie klienta - jako brand manager Orange. Zarządzał grupą agencji reklamowych, od 2012 jest również współwłaścicielem marki Bubbleology - Bubble Tea Polska, tea labow z tajwańską bubble tea.

NATALIA SITARSKA ŁUKASZ SMOLIŃSKI
FILIP DUSZCZAK

założyciel InStream Group, właściciel Growthlab.pl, Instream.io oraz LeadVikings.com. Przedsiębiorca, speaker, konsultant sprzedaży. Pasjonuje się wykorzystaniem technologi w procesach komunikacji i sprzedaży. Buduje „zabawki”, idealne dla Saleshackera

FILIP DUSZCZAK
AGNIESZKA KROGULEC

ekspert zarządzania projektami, certyfikowany project manager (PMP, PRINCE2F, PMO-CP), mentor, trener biznesu, wykładowca, Prezes Zarządu Project Management Institute Poland Chapter (2016-2018), wieloletni Członek Zarządu, a obecnie Doradca Zarządu PMI PC i European Chapter Cooperation Liaison. Asesor i członek jury konkursów oceniających najlepsze projekty i PMO w Polsce i na świecie (Dolina Krzemowa, Chiny, RPA). Absolwentka prestiżowego, międzynarodowego programu PMI Leadership Institute Master Class dla wyróżniających się liderów.

AGNIESZKA KROGULEC
KUBA STOJEK

24-latek, który w drugiej klasie liceum zaprojektował bluzy z logo swojego liceum i założył firmę. Dziś Rascal Industry produkuje nie tylko bluzy, a na swoim koncie ma wiele realizacji nie tylko dla uczelni, ale także dla firm prywatnych i korporacji w całej Europie. Jakub wziął udział w konkursie Adecco CEO for One Month skierowanym do młodych osób, które chciałby rozpocząć karierę od najwyższego stanowiska w firmie i spośród 264 000 kandydatów został wybrany do finałowej 10tki globalnego konkursu CEO for One Month.

KUBA STOJEK
i11.jpg
elwira rutkowska

kostiumograf, stylistka, projektantka, dekoratorka, pasjonatka dobrego designu, aranżacji wnętrz i pięknych przedmiotów z duszą. Elwira jest właścicielką kolorowej pracowni kostiumu urządzonej od początku samodzielnie, w której tworzy unikatowe ubrania, biżuterię. 

przygotowuje sesje modowe, reklamy komercyjne, teledyski i liczne projekty artystyczne. Jako stylistka współpracuje z wieloma polskimi gwiazdami. Jest też organizatorką kultowych już charytatywnych wyprzedaży w Pracowni Kostiumu.

elwira rutkowska
ALEKSANDRA WIĘCKA

Story designer, dziennikarka, dramatopisarka. Moderator design thinking. Socjolożka. Łączy storytelling z design thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach. Absolwentka Laboratorium Dramatu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Doktorantka na Akademii Leona Kożmińskiego w Warszawie (Management in new technologies.) Wykłada na School of Form w Poznaniu, oraz ,SWPS i Akademii Leona Kożmińskiego w Warszawie. Współpracowała m.in TVN,, AGORĄ, PKN ORLEN, Hellenic Coca Cola, SheXo Deloitte, TU EUROPA i innymi.

ALEKSANDRA WIĘCKA
DSC_1004.jpg
Magda Boruc

przygoda Magdy z fotografią zaczęła się od macierzyństwa. Fotografowaniem zatrzymuje czas - ulotne chwile i wspaniałe 

emocje im towarzyszące. Prace Magdy zostały docenione i publikowane przez polskie 

i międzynarodowe wydawnictwa internetowe takie jak: akademia fotografii dziecięcej

swing with your kid photographykaleidos, this magazine, vogue.it, camera raw

Prace Magdy były też pokazane podczas wystawy „zatrzymać dzieciństwo” oraz w trakcie 

wystawy indywidualnej „okiem mamy” ​http://magdaboruc.pl

magda boruc
YB prowadzący
bottom of page