top of page

BOOTCAMPS
spotkania inspiracyjne i warsztaty edukacyjne dla młodzieży 

Wydarzenia dedykowane są nastolatkom w wieku 13-19 lat. Oferujemy spotkania inspiracyjne z osobami, które osiągnęły sukces oraz warsztaty praktyczne z zakresu np. zarządzania projektami, social media czy wystąpienia publiczne. Tworzymy okazję do rozwijania kompetencji przyszłości. zachęcamy młodych ludzi do nawiązywania relacji społecznych.

 

W każdym spotkaniu bierze udział maks. 30 osób.

 

Celem wydarzeń jest tworzenie okazji dla młodzieży do poznawania osobiście ludzi ze świata biznesu, nawiązywanie relacji społecznych, realizacja wspólnych projektów i rozwój kreatywności

W 2023 roku Bootcampy realizowane są w okresie wakacyjnym w cyklach tygodniowych od 26 czerwca do 28 lipca. 

Tematyka:

- zrównoważony rozwój

- cyfryzacja i bezpieczeństwo w sieci

- przedsiębiorczość

- technologie medyczne

- druk 3d

W trakcie bootcampów młodzież pracuje w grupach, pod okiem mentorów. Definiują problemy dzisiejszych czasów, pracują z danymi i ćwiczą ich analizę, szukają najlepszych rozwiązań, tak, aby w piątek zaprezentować swoje projekty.

 

Bootcamps Lista Spotań

Lista Prowadzących

Aleksandra Karasińska

Dziennikarka z dwudziestoletnim doświadczeniem w polskich i zagranicznych mediach (Newsweek, Forbes, TVN24, Polsat, TRK Ukraine, CNN i CNN Radio). Współzałożycielka i redaktorka naczelna ForbesWomen Polska. Przez sześć lat była wicenaczelną tygodnika Newsweek Polska. Była też producentką telewizji TVN24 i zastępczynią szefa informacji w Telewizji Polsat. Swoją karierę zaczęła jeszcze na studiach od pracy na antenie Radia Wolna Europa, a potem przez kolejne pięć lat w Radiu Zet. Wykłada na Digital Media Campus, na SWPS. Jest autorką podcastu Forbes Women. W pracy społecznej od lat wspiera organizacje działające na rzecz równości i praw kobiet.  

Dr Maciej Kawecki

Powołany przez Komisję Europejską na funkcję Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Studiował również na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc”. 

Monika Drabczyńska

Digital Marketing Lead w Socjomanii. Pomaga firmom z różnych branż i sektorów w realizacji strategii marketingowych, transformacji cyfrowej, wspiera działania kampanii marketingowych oraz audytuje komunikacje w mediach społecznościowych i działania reklamowe. Posiada kilkaset godzin doświadczenia szkoleniowego i konsultingowego. Miłośniczka myślenia projektowego. Współpracowała m.in. z markami: Skanska, Nokia, czy Santander Bank Polska. Certyfikowany facylitator.

EmptyName 5.jpg

Martyna Zastawna

Pionierka i propagatorka cyrkularności w Europie. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet wg. Forbes, Liderka Zrównoważonego Rozwoju wg. Forbes. Założycielka woshwosh oraz SzeptSzum, wykładowczyni, mentorka. Autorka wielu nagradzanych w Polsce i za granicą akcji społecznych i środowiskowych.

Mikołaj Basza

MikołajBasza.jpg

Przyszły lekarz, założyciel startupów Sculo i Social Responsible Technologies, zajmujących się drukiem 3D, wirtualną rzeczywistością i sztuczną inteligencją w medycynie jest doradcą firm, startupów i projektów badawczo-rozwojowych w zakresie nowych technologii medycznych. W wieku 21 lat znalazł się w rankingu Forbes 25 under 25.
- Co do obecnych projektów zajmujemy się bardzo szeroko wykorzystaniem nowych technologii w medycynie zarówno w edukacji jak i klinice. Do tych technologii należą druk 3D, wirutalna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość, które wykorzystujemy do tworzenia dedykowanych modeli anatomicznych dla celów dydaktycznych jak i spersonalizowanych modeli na podstawie skanów z Tomografii Komputerowej pacjenta do treningu przed operacją przez kardiochirurgów i kardiologów interwencycjnych. - mówi Mikołaj Basza.
Drugą dziedziną, którą się zajmuje jest digital health i telemedycyna, gdzie zajmuje się optymalizacją ścieżki diagnostyki i opieki nad pacjentami z migotaniem przedsionków, astmą oskrzelową oraz po przeszczepieniu płuc z wykorzystaniem przenośnych urządzeń EKG, spirometrów, smartwatch'y i analizowania wszystkich danych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. W tym zakresie współpracuje z największymi firmami w branży w Polsce, a także uniwersytetem Stanforda. 


https://www.youtube.com/watch?v=WzNFAZ4ihuo

IMG_20210805_153140_925.jpg

Agnieszka Elwertowska

Nazywam się Agnieszka Elwertowska i jestem Inżynierem, Naukowcem oraz Analogową Astronautką. Od 2017 roku staram się zrealizować swoje marzenie, aby zostać prawdziwą astronautką m.in. poprzez udział w licznych symulacjach misji kosmicznych. Na przykład brałam udział w pierwszej symulacji misji księżycowej CHILL-ICE wewnątrz tunelu lawowego na Islandii. W 2022 roku założyłam grupę badawczą Otherworld, która zrealizowała pierwszą polsko-brazylijską symulację misji marsjańskiej wewnątrz Habitatu Marte w Brazylii. Jestem również pełnomocnikiem Fundacji Polski Astronauta 2030, która ma szkolić przyszłych potencjalnych polskich astronautów. Od ponad dwóch lat jestem Kandydatką na Komercyjną Astronautkę amerykańskiej firmy AdvancingX. W 2022 roku trafiłam na listy Forbes 30 under 30 oraz Leaders of the Future Forbes. Mimo wielu sukcesów wciąż się dokształcam. Obecnie jestem studentką Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na kierunku Zarządzanie, a wcześniej ukończyłam studia inżynierskie z Informatyki.

krzyzaniak zdjecie 2 Mikołaj Starzyński.jpg

Bartosz Krzyżaniak

W mediach od lat 90., obecnie – od pięciu lat – pracuje w redakcji polskiej edycji magazynu „Forbes”. Dziennikarz, redaktor, wydawca prasy drukowanej i portali internetowych. Absolwent Dziennikarstwa (UW) i podyplomowych studiów w zakresie bankowości centralnej i polityki pieniężnej (INE PAN). Przewinął się przez redakcje m.in. „Życia”, „Życia Warszawy”, „Super Expressu”, „Pulsu Biznesu”, money.pl. Był też współwłaścicielem, wydawcą i redaktorem naczelnym magazynu „Edu-Fakty” – miesięcznika dla nauczycieli. Posiadacz dwóch kotów i psa. A przy okazji zapalony motocyklista i gitarzysta.

Fot. Mikołaj Starzyński

Newsweek sesja.jpg

Ewa Dudzic

Współzałożycielka i Wiceprezeska firmy Phenicoptere - producenta marki GLOV. Ewa jest ekspertem wzakresie zarządzania operacyjnego, w firmie odpowiedzialna za produkcję, sprzedaż i finanse.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Zarządzanie i Marketing, gdzie studiowała wspólnie ze swoją wspólniczką Moniką. Odbyła stypendium zagraniczne na Université du Havre oraz w 2017 roku ukończyła Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie przedsiębiorcy zdobywa od 2009 kiedy to założyła swój pierwszy biznes. 

Olga Kotyk

Olga Kotyk.jpeg

Olga ma 24 lata, jest założycielką i prezeską Fundacji WEB-KORKI oraz autorką ebooka „Po prostu działaj! poradnik dla przyszłych liderów organizacji charytatywnych (i nie tylko)”. 

Fundacja od 2020 roku pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci z domów dziecka oraz wspiera w rozwoju osobistym wolontariuszy. W Web-korkach pracuje pro bono prawie 200 osób z całego świata, które prowadzą wyjątkowe korepetycje zdalne dla swoich podopiecznych (w ciągu 2,5 roku przeprowadzono około 5000 zajęć).

Olga została dwukrotnie wyróżniona przez magazyn Forbes, który w 2022 r. umieścił ją na liście: „25 under 25”, a w 2023 znalazła się w gronie „23 kobiet, które warto obserwować w 2023 r.” według Forbes Women.

Jest też laureatką nagrody Lesława A. Pagi w kategorii „Lider jutra” i otrzymała wyróżnienie Prezydenta Miasta Poznania w konkursie na najlepszą inicjatywę pozarządową realizowaną przez mieszkańców Poznania.

 

Olga ukończyła studia z zarządzania i inżynierii produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a obecnie studiuje lingwistykę stosowaną oraz psychologię w biznesie. Od 11 lat związana jest z działalnością społeczną, w wieku 13 lat rozpoczęła pracę w domu seniora, na studiach działała w organizacji AIESEC, w której zajęła stanowisko regionalnego koordynatora sprzedaży, współorganizując największe targi w Polsce dla studentów i absolwentów „Dni Kariery” oraz odbyła zagraniczny wolontariat na Sri lance, realizując jeden z celów zrównoważonego rozwoju „Wzrost gospodarczy i godna praca”. 

Ania Pięta

DDP_FOTO_HAWAGH_01013-Edit-2.jpg

Aktywistka społeczna i ekologiczna, ekspertka ds. zrównoważenia w m.in w modzie i autorka podcastu MUDA Talks (o zrównoważeniu, ekologii i ekonomii cyrkularnej). Była odpowiedzialna za pierwszy w Polsce butik cyrkularny marki Ubrania do Oddania i pionierski w skali Europy projekt odnawiania odzieży w ramach programu 4F change X Ubrania do Oddania. Odpowiadała również za strategię zrównoważenia i łańcuch dostaw marki NAGO. Wcześniej przez 5 lat jako współwłaścicielka marki HUSH Warsaw prowadziła całą komunikację targów i zarządzała programem eksportu polskich marek za granicę w ramach HUSH Warsaw International.

O kilku lat angażuje się w sprawy społecznie i ekologicznie biorąc udział w powstawaniu nowych ruchów klimatycznych, pisaniu petycji i organizowaniu protestów. Niedawno pomyślała, że ma już dość dreptania pod sejmem i podpierania barierek dlatego wstąpiła do partii politycznej najbliższej jej wartościom.

Absolwentka 30. Szkoły Liderów Politycznych i pierwszej edycji programu "Dziewczyny do polityki".

To co jest jej maksymą życiową to jak powiedział A. Einstein “be a voice not an echo”. Nie umie zbyt długo siedzieć na miejscu i uważa że dobrze zadane pytanie może być ciekawsze i zrobić więcej dobrego niż zbyt prosta odpowiedź. Jej główna moc to komunikacja i łączenie ludzi. 

fot.  @HaWa

mephoto.jpeg

Dawid Kopik

Jestem Dawid. Maturę zdaję dopiero w maju, a już wiem, że od sierpnia tego roku będę studentem jednej z najlepszych uczelni na świecie - Yale University. Jeśli chodzi o moje zainteresowania, jest ich naprawdę wiele. Różnorodność od zawsze była dla mnie nadrzędną wartością. Z tego powodu od kilku lat starałem rozwijać się jednocześnie w takich dziedzinach jak ekonomia, fizyka, matematyka czy informatyka, ale również w tych humanistycznych, jak języki obce czy nawet prawo. W wolnym czasie udzielam się społecznie, a od jakiegoś czasu także staram się wspierać innych w przygotowaniach do studiów na zagranicznych uczelniach. Na swoim koncie mam wiele osiągnięć zarówno w konkursach, olimpiadach, jak i stypendiach. To właśnie te ostatnie są dla mnie najważniejsze - dzięki nim poznałem świetne osoby, które pomogły mi później w rozwoju i dążeniu do własnych celów. Oprócz własnej determinacji zawsze zwracam uwagę na środowisko, w którym się znajduję - jeśli otaczasz się ambitnymi i gotowymi do działania ludźmi, osiągnięcie sukcesu będzie zdecydowanie łatwiejsze. 

cdpr-150.jpg

Aleksandra Jarośkiewicz

Przez ostatnie 4 lata Członek Zarządu i Dyrektor E-Commerce w CD PROJEKT RED STORE, odpowiedzialna za zbudowanie całości biznesu i marki CD PROJEKT RED GEAR. Swoje doświadczenie w budowaniu marek i e-commerce zdobywała pracując dla takich firm jak: L’Oreal, Księgarniach Matras, Gino Rossi, czy software house Connectis. Jest także przedsiębiorcą - pomysłodawcą i współzałożycielem firmy Fun in Design oraz współtwórcą projektu ZOOLIDAY, tj. przewodnika dla podróżujących ze zwierzętami. Po godzinach angażuje się w mentoring startupów w ramach PFR, REAKTOR X, czy Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Ukończyła Japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonuje ją kultura Dalekiego Wschodu, technologie i świat startupów.

Partnerzy

bottom of page