top of page
  • YouTube - Biały Krąg
  • Facebook - Biały Krąg

space and more

  • historia podboju kosmosu (od 1945 do dziś) czyli przegląd kamieni milowych w dziejach technologii kosmicznych: Sputnik, Łajka, Gagarin, Hermaszewski, Misja Apollo i lądowanie na księżycu, Łaziki marsjańskie, Stacje Kosmiczne, droga człowieka na Marsa

  • elementy technologii kosmicznej: rakiety, satelity obserwacyjne, satelity telekomunikacyjne, satelity nawigacyjne, stacje kosmiczne, sondy itd.

  • co widać z kosmosu - zdjęcia kosmosu z teleskopu Hubla i zdjęcia satelitarne Ziemi z kosmosu 

  • warsztaty IT w oparciu o zdjęcia satelitarne (uczestnicy powinny mieć ze sobą smartfony i/lub tablety)

Kto prowadzi zajęcia?

Piotr Kaczmarek

Specjalista w zakresie Systemów Informacji Przestrzennej (GIS), wykorzystania zobrazowań lotniczych i satelitarnych (EO), systemów nawigacji satelitarnej (GNSS) i innych obszarów technologii kosmicznych. 10 lat doświadczenia zawodowego m.in. w firmach związanych z polskim sektorem kosmicznym. Uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych projektach (także naukowo badawczych) realizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczestniczy także w pracach Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce. Od dziecka fascynat i entuzjasta astronomii oraz technologii kosmicznych i satelitarnych.

Kiedy odbywają się zajęcia?

skontaktuj się z nami: hello@swietlicepasji.pl

Zobacz jak było na poprzednich warsztatach - tutaj

bottom of page